Yangından korunma sistemleri, olası yangın anında insan sağlığına ve eşyalara zarar gelmeden yangını söndürmek amacıyla yapılan tesisat ve sistemlerdir. Binalarda yangın tesisatı, söndürme sistemleri, duman tahliye sistemleri ve basınçlandırma sistemlerinden oluşmaktadır.

Söndürme Sistemleri Sulu Söndürme Sistemleri, Gazlı Söndürme Sistemleri, Köpüklü Söndürme Sistemleri ve Kimyasal Söndürme Sistemleridir. Sulu Yangın Söndürme Sistemleri, Sprinkler Sistemleri, Hidrant Sistemleri, Yangın Dolapları ve İtfaiye Bağlantı ağızlarıdır.

Binalarda ve endüstriyel tesislerde yangına ilk müdahele genellikle taşınabilir söndürme cihazları (kimyasal kuru tozlu veya karbondioksitli) ile yapılır. Başarılı olunamazsa yangın dolaplarından su ile müdahele edilir ve bastırılamazsa otomatik sprinkler sistemi ve daha sonrada itfaiye devreye girer. Sulu, kuru kimyasal tozlu ve karbondioksitli söndürme sistemleri dışında temiz gazlı ve köpüklü söndürme sistemleri de mevcuttur.

AKKAYA MÜHENDİSLİK olarak İnegöl ve Çevresinde Onlarca Fabrika , Depo ve Binanın Yangın Tesisatını Devreye Almış Bulunmaktayız.

Sitemiz üzerinden ücretsiz keşif talebinde bulunabilir veya bize telefonla ulaşabilirsiniz.