Bireysel Isıtma - Kat Kalorifer Tesisatı

BİREYSEL ISITMA – KOMBİLİ KALORİFER TESİSATI

Bireysel ısınma sistemleri herhangi bir merkezi sisteme bağımlı olmayan ve dairenin içerisindeki kişiler tarafından kontrol edilebilen ısıtma sistemleridir. Bu sistemlerin bireysel olarak adlandırılmalarının sebebi bireysel olarak kullanım sağlamaları ve herhangi üçüncü kişinin kullanım yapamamasıdır. Bu şekilde olan sistemler özellikle ısınmayı kendi kendine kontrol etmek isteyen kişiler için idealdir.

Doğalgaz İle Bireysel ısıtma sistemleri için gereken şey Kombidir. Kombiler hem ısınma hem de sıcak su İhtiyacını karşılaması nedeniyle ekstra bir sisteme gerek bırakmaz.

Bireysel Isıtma Sistemleri mi Yoksa Merkezi mi?

Kombili ve Merkezi sistemlerde genel olarak farklılıklar vardır. Temel fark ısının kontrolünde olmaktadır. Bireysel kombili ısıtma sistemlerinde kendi evinizde kendiniz evinizin ısısını ve sıcak su sıcaklığını ayarlayabilirsiniz fakat merkezi sistemde sadece apartmanın yönetmeliklerine uygun şekilde apartman içerisinde dağıtım yapılır. Birini evinizin koşullarına göre kontrol edebilirken diğerini ancak apartman yönetimi kontrol etmektedir.

Bir diğer fark ise faturalandırmadadır. Apartmanda aidat ile merkezi sistem ısıtmasının ücreti ödenirken kombide ödeme kişinin elindedir. Kombinin sıcaklığı ve ne kadar kullanıldığına bağlı olarak değişmesinden dolayı fatura daha farklı bir şekilde gelir. Ödemeler her zaman için bireysel olmaktadır.

Bireysel Isıtmanın Faydaları

Bireysel ısıtma kontrolü ele almak isteyenler için oldukça faydalıdır. İstenilen sıcaklıkta istenilen zamanda ısınma ihtiyacını veya sıcak su ihtiyacını sağlama açısından mantıklıdır. Kombilerin bakımları da yıllık olarak yapıldıklarından arıza problemi çok nadir yaşanır. Özellikle evde olunmadığı zamanlar evi ısıtmaya gerek duyulmaz , enerji tasarrufu sağlanır ve  rahat bir şekilde kontrol sağlanır.

AKKAYA MÜHENDİSLİK olarak  Alanında Uzman ve Tecrübeli Ekiplerimizle Kalorifer Tesisatı Uygulamasında Müşteri Memnuniyetini Ön Planda Tutarak , Tesisat Borularının Dağılımını , Kaynaklı Birleştirmeleri , Kalorifer Tesisat Boru Çaplarının  Belirlenmesini  Standartlarında Üzerinde Seçerek , Kalorifer Tesisatı Uygulamasından Kaynaklanabilecek  Isınma Problemlerini Sıfıra İndirmiş  Bulunmaktayız.