Doğalgaz Tesisatı Nedir?

Doğalgaz Tesisatı :  Binaların ya da yapıların Isınma ve Isıtma İhtiyacının , Mutfaklarda veya İmalahanelerde  Pişirme İçin Gerekli Yanmanın Karşılanması Amacıyla kurulan  sisteme verilen İsimdir. Doğalgaz diğer enerji türlerine göre daha ekonomiktir ayrıca doğalgazın yanma verimi diğer birçok enerji çeşidine göre daha yüksektir.

Doğalgaz tesisatı, Kolon tesisatı ve İç tesisat olarak ikiye ayrılır. 

Kolon tesisatı : Bina girişinde bulunan ana kesme vanasından daire girişindeki sayaç vanalarına kadar giden ve kaynaklı birleştirilmesi zorunlu olan tesisat bütünüdür.

Doğalgaz iç tesisatı :  Sayaçtan sonra başlayıp tüketici cihazlar dediğimiz (şofben, ocak, kombi, soba v.b) cihazlara kadar olan tesisat bütünüdür. 

Doğalgaz Tesisatı Kimler Tarafından Yapılabilir?

Doğalgaz tesisatı, ilgili Doğalgaz Dağıtım Şirketinden Onaylı iç tesisat yetkili firmalar aracılığıyla yapılabilir. 

Doğalgaz dağıtım şirketi : Kullanacağınız Doğalgazın Alt Yapı Tesisatının Binanıza Ulaşmasını sağlar. Bağlantı için  iç tesisat projesi hazırlanması ve tesisatın kurallara uygun olarak döşenmesini denetler. Doğalgaz aboneliğiniz boyunca size gaz tedarik eder,  her ay fatura oluşturarak size doğalgaz satışı yapar.

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Doğalgaz tesisatı gaz dağıtım şirketlerinden onaylı ve sertifikalı firmalar tarafından yapılmaktadır. Doğalgaz tesisatı yapımı iki kısımdan oluşur. İlk aşama proje aşaması, ikinci aşama ise tesisatın döşenmesidir. Gaz dağıtım şirketlerine onaylatılan doğalgaz tesisatı projeniz doğrultusunda imalatınız gerçekleştirilir.

AKKAYA MÜHENDİSLİK olarak Doğalgaz tesisatı Montajını Müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak Projeye , Teknik Şartnameye Uygun olacak Şekilde , kaliteli malzemeler kullanarak,  teknik donanımlı ve sertifikalı ustalarımız tarafından Uygulaması Yapılarak Anahtar Teslim Yapmaktayız.

Bölgemizin Gaz Dağıtım Şirketi İNGAZ dan yetkili olan AKKAYA MÜHENDİSLİK. Gaz açma yetki belgesine sahip mühendislerimizin hazırlamış olduğu projeler, yetki belgeli teknisyenlerimiz tarafından temiz bir çalışma, estetik görünüm ve müşterilerimizin istekleri göz önünde bulundurularak hayata geçirilir.

AKKAYA MÜHENDİSLİK olarak verdiğimiz hizmetler:

  • Doğalgaz Tesisatı Uygulama
  • Doğalgaz Proje ve Değişikliği
  • Doğalgaz Tesisatı Plan Değişikliği
  • Doğalgaz Tesisatı Tadilat ve Tamiri
  • Doğalgaz Kolon Tesisatı
  • Doğalgaz İç Tesisatı

FİRMAMIZIN YAPMIŞ OLDUĞU KALİTELİ VE BAŞIRILI UYGULAMALARDAN  DOLAYI İNEGÖL GAZ DAĞITIM ŞİRKETİ (İNGAZ) TARAFINDAN 2019 YILINDA TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLMİŞTİR.